Milojević: "Fokus na Kragujevcu, a mislim da možemo do proleća u Evropi"

Autor: Mladen Heleta
subota 15.10.2022.
15:40
Izvor: Sportske.net

Crvena zvezda gostuje Radničkom 1923 sutra od 14 sati.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Povezane vesti

Trener fudbalera Crvene zvezde Miloš Milojević najavio je danas da će biti promena u timu za predstojeći meč protiv Radničkog 1923 u Superligi Srbije i ponovo istakao da crveno-beli veruju u sebe i da rastu kao ekipa iz utakmice u utakmicu.

"Biće promena u timu. Neke moramo da izvršimo, a druge jer su nam pojedini igači u velikom opterećenju, ali 'gro' igrača koji su igrali u Budimpešti mogu da igraju ponovo", rekao je Milojević.

Fudbaleri Crvene zvezde, posle poraza od Ferencvaroša u Ligi Evrope, sutra nastavljaju takmičenje u Superligi Srbije gostovanjem kragujevačkom Radničkom u okviru 15. kola.

"Nemamo mnogo vremena za radovanje, a tako ni za 'plakanje'. Nismo zadovoljni rezultatom u Budimpešti. Ima puno segmenata igre u kojima smo bili zadovoljni, ali ta dva trenutka nepažnje su nas skupo koštala. Sa tog aspekta smo analizirali utakmicu i probaćemo to da ispravimo, da učimo na najteži način - na našim greškama", rekao je Milojević.

On je istakao da je atmosfera u timu dobra i ponovio da je crveno-belima domaće prvenstvo najvažnije.

"Najvažnija nam je sledeća utakmica, a to je Kragujevac. Ekipa koja je u dobroj formi, igra dosta moderno, tako da se spremamo za njih. Okrenuti smo jednoj dobroj predstavi i rezultatu u Kragujevcu", rekao je Milojević.

Šef struke Crvene zvezde je naveo da je Radnički dobra, neugodna ekipa koja ima nekoliko kvalitetnih igrača koji su na jako dobrom nivou Super lige Srbije.

"Zanimljiv im je sistem igre, imaju dosta rotacija u ofanzivi. Znamo njihove mane, ali ih poštujemo. Takodje, znamo da je atmosfera uvek domaćinski 'vatrena', ali biće i naših navijača u velikom broju. Očekujemo dobru utakmicu i maksimalno smo fokusirani na meč", rekao je Milojević.

"Uz dužno poštovanje prema Radničkom, moramo da podižemo nivo naše forme, verujemo u to što radimo i rastemo kao ekipa iz utakmice u utakmicu, da se osvrnemo više na našu igru, da smanjimo greške i povećamo broj uspešnih akcija", dodao je on.

Napadač crveno-belih Kalifa Kulibali je zbog povrede propustio utakmicu protiv ekipe iz Mađarske, a pod znakom pitanja je i za naredni meč. 

"Kulibali je povređen. Imao je problema sa leđima, zbog toga nije bio u konkurenciji za Ferencvaroš. Videćemo kako je trenutno. Nismo imali prostora za mnogo treninga. Spreman je 50-50 za utakmicu, ali ne zato što nema mesta, već medicinski nije 100 odsto spreman", rekao je Milojević.

Vezista Seku Sanogo je prinudno zbog povrede napustio igru sredinom prvog poluvremena protiv Ferencvaroša i neće igrati predstojeći duel. 

"Videćemo da li će biti spreman za meč protiv Vojvodine", rekao je Milojević i dodao da levi bek Irakli Azarov konkuriše za utakmicu protiv Radničkog 1923.

Trener Zvezde je naveo da njegovi igrači "imaju snage u svojim nogama" da odigraju svih 15 mečeva do kraja jesenjeg dela sezone.

"Možda ne svi. Znamo koji fudbaleri nam se više troše, a koji manje. Probaćemo sa minimalnim rotacijama", rekao je Milojević.

"Mislim da nam je najbitnija motivacija. Igrači moraju da shvate da su utakmice luksuz, zbog njih živimo. Tu imamo odgovornost prema sebi i navijačima da uvek budemo na maksimalnom nivou i postižemo najbolje rezultate", dodao je.

Milojević je na kraju ponovo govorio o Ligi Evrope i istakao da veruje da njegova ekipa može do evropskog proleća.

"Iskreno mislim i verujem da ima. Dobre igre u Evropi i ne tako pozitivan rezultat su nešto što nam daje veru da možemo. Idemo utakmicu po utakmicu", rekao je Milojević.

"Pred nama je mini ritam domaćeg prvenstva koje nam je prioritet. Možemo da kontrolišemo nas, a to je da probamo da pobedimo obe utakmice - Trabzonspor i Monako, te da vidimo kako se odvija situacija u grupi", dodao je trener Zvezde.

Utakmica Radnički 1923 - Crvena zvezda na programu je sutra od 14 sati.

Crveno-beli su lideri šampionata sa 32 boda iz 12 utakmica, dok je Radnički 1923 trenutno deveti tim lige sa 18 bodova iz 14 mečeva.

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke