Partizan 2/2 - posle Ruha pao i Sileks, Asano i Milovanović za trijumf "crno-belih"!

14:48

Ubedljiva partija ekipe Aleksandra Stanojevića.

FK Partizan

Partizan je pretposlednjeg dana priprema u Turskoj ostvario i drugu pobedu.

Posle trijumfa nad Ruhom iz Lvova rezultatom 1:0, istim ishodom se povoljno po "crno-bele" završio i susret sa Sileksom iz Makedonije kojeg je srpska ekipa savladala sa 3:0.

U prvom poluvremenu videli smo veoma "takmičarsku" igru oba tima koja se nisu štedela u nameri da nametnu svoj ritam, a ekipa Aleksandra Stanojevića je zbog nešto bolje igre nagrađena i golom.

Igrao se 63. minut kada je Lazar Marković poslao sjajnu dubinsku loptu sa Asanom, Japanac je ušao u kazneni prostor, zaobišao golmana protivničke ekipe i doveo svoj tim u vođstvo.

Veoma raspoložen bio je Asano, hitronogi fudbaler je ponovo na sličan način pobegao svojim čuvarima nakon odličnog dodavanja talentovanog Mihajla Petkovića i u 78. minutu praktično rešio pitanje pobednika na ovom meču.

Nije tu stao Partizan pošto je mladi Marko Milovanović postigao svoj prvi gol u seniorskom timu posle velike greške golmana Božinovskog u 84. minutu meča.

Tako su "crno-beli" na trijumfalan način okončali pripreme u Turskoj, uz četiri pobede i jedan poraz od Rubina ekipa Aleksandra Stanojevića se sutra vraća u Srbiju gde je čeka meč sa Napretkom u nastavku Superlige Srbije.