Partizanov ''spori ritam'', dovoljno za prolaz dalje!

četvrtak 02.08.2018.
19:51

Partizan opet nije bio na nivou pravih mogućnosti, ali i sa igračem manje uspeo je da eliminiše litvanskog predstavnika i izbori plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Sportske.net/Darko Mitrović

Fudbaleri Partizana izborili su večeras plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto su posle beogradskih 1:0, u Viljnusu igrali 1:1 sa domaćom ekipom Trakaija.

Očekivalo se da Partizan od starta ''pritisne'' rivala i što pre dođe do vodećeg gola kojim bi utakmicu uveo u mirniji tok, ali odmah je bila primetna nervoza u Đukićevoj ekipi, koja se ogledala u nekoliko nesigurnih reakcija u odbrambenoj liniji.

Jednu od njih je golman Stojković ispravio istrčavanjem na četrdesetak metara od svog gola.

Ali, već u devetom minutu, Stojkovićeva mreža se zatresla. Sve se dogodilo posle kornera sa leve strane, lopta upućena na prvu stativu, golman Partizana ju je odbio, ali ona potom dolazi do Osipova, koji sa dva-tri metra udarcem glavom pogađa mrežu - 1:0.

Partizan je potom imao inicijativu, ali bez koncentracije i uz mnogo komplikovanja u završnici tih akcija.

U 23. minutu Valijente se okliznuo na polovini Partizana, umalo izgubio loptu, ali stigao je da prekršajem zaustavi protivničkog igrača, zbog čega mu je pokazan žuti karton.

Odmah zatim usledio je minut odmora zbog velike vrućine u Viljnusu, a u 26. minutu Nemanja R Miletić je pokušao posle kornera, šutirao je sa nekih 18 metara, ali preko gola.

Dva minuta kasnije nova opasnost po gol Partizana, Čižas je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali loptu je poslao tik pored leve stative Stojkovićevog gola.

U 32. minutu Zdjelar je imao dosta prostora posle centaršuta Miletića, ali sa dvadesetak metara šalje loptu visoko iznad prečke.

Ali, na isteku prvog poluvremena, bukvalno u poslednjim sekundama, njih dvojica su ponovo bili u centru pažnje, uz mnogo bolju završnicu.

Zdjelar je ponovo pokušao snažnim udarcem sa nekih 17 metara, golman domaćih je izbio loptu u korner, posle kojeg je Nemanja R Miletić bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru Trakaija i snažnim udarcem poslao loptu pod prečku - 1:1!

Idealanm završetak poluvremena za Partizan, ali početak drugog je opet bio zabrinjavajući. Sejduba Suma je nepotrebnim startom na sredini terena zaradio drugi žuti karton i Partizan je do kraja morao sa igračem manje na terenu.

Samo dva minuta kasnije, u 55. minutu, Janković je odlično šutirao iskosa sa desne strane, sa ivice kaznenog prostora, ali golman domaćih odlično reaguje i izbija loptu u korner.

Janković je u 68. minutu lepo uposlio Rikarda Gomeša, koji je krenuo kroz sredin u ka kaznenom prostoru, ali po ko zna koji put prav i potez više u završnici i Osipov uspeva da izblokira taj udarac.

Minut posle toga, usledila je još jedna pauza za osveženje, a ovo su bile i najbolje prilike za Partizan u drugom poluvremenu.

Do kraja, iako brojčano slabiji, Partizan je uspeo da zadrži rezultat iz prvog poluvremenja i obezbedi plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Tamo će se sastati sa boljim iz dvoboja AIK - Nordsjiland.

TRAKAI: Švedskauskas - Traore (Mukanđa od 58.), Osipov, Januševskis, Šilenas - Borovskij, Jeriomenko, Biljaletdinov - Marazas (Ašauskas od 86.), Čižas, Kazlauskas.