Poluvreme - Mađari ''dodali gas'', istopila se prednost ''Orlova''

nedelja 15.11.2020.
21:32

Dobro je počelo, ali brzo je usledio povratak u realnost...

EPA-EFE/DAVID HECKER

Posle prvog poluvremena utakmice petog kola Grupe 3, Lige B nacija, Mađarska - Srbija 1:1.

Sve se dešava samo tri dana pošto je Srbija u penal lutriji na ''Marakani'' ostala bez plasmana na Evropsko prvenstvo, pa se teško moglo prognozirati šta večeras možemo da očekujemo od ''Orlova''.

Ipak, naš tim je poveo u 17. minutu golom Nemanje Radonjića posle saradnje sa Lukom Jovićem i lepog solo prodora. Akciju je završio driblingom i preciznim udarcem sa nekih 13-14 metara od protivničkog gola - 0:1.

Deset minuta kasnije veliku priliku propustio je Luka Jović, u situaciji jedan na jedan sa golmanom Dibušom.

Ali, onda Mađari postaju sve opasniji, pogotovo Soboslaj, koji je u nekoliko navrata opasno pretio, a razigran je i fudbaler Partizana Filip Holender.

Bolju igru Mađari su krunisali u 39. minutu, kada je Kalmar na asistenciju Nikolića savladao golmana Dmitrovića - 1:1. Bila je to akcija kroz sredinu, naša odbrana je potpuno izigrana i Kalmar u situaciji jedan na jedan nije pogrešio.