Poluvreme - Zvezda bolja, Borjan se dosađuje

subota 01.02.2020.
15:47

Zasluženo vođstvo srpskog šampiona.

Beta/Branislav Božić/Ds

Posle pobede nad Arkom (3:2) i remija sa Vardarom (0:0), Crvena zvezda danas igra treći meč od dolaska na pripreme u Tursku.

Današnji rival je bugarski Ludogorec, a posle prvog poluvremena rezultat je 1:0 u korist Crvene zvezde.

Srpski šampion je tokom prvih 45 minuta bio bolji rival, stvarao prilike, imao je konstantnu inicijativu, dok je aktuelni učesnik 1/16 finala Lige Evrope bio potpuno bezopasan.

Vođstvo crveno-belima doneo je bek Marko Gobeljić, koji je u 28. minutu najpre sjajno asistirao Veljku Nikoliću, čiji je šut odbranio golman Ludogoreca Ilijev, ali lopta se ponovo odbija do Gobeljića, koji iskosa sa desne strane pogađa mrežu - 1:0.

Prethodno je Zvezda nekoliko puta pripretila iz prekida, posle kornera, a Veljko Nikolići iz slobodnog udarca u 33. minutu.

Deset minutakasnije još jedan odlično izveden korner, pokušao je Jovančić, ali je po proceni sudije napravio prekršaj.