Sikimić srušio "Građevinu"!

nedelja 30.10.2016.
16:56

Aktuelni šampion Srbije savladao je ekipu Rada u okviru 14. kola Superlige, a oba pogotka u novom trijumfu crveno-belih postigao je iskusni Predrag Sikimić.

crvenazvezdafk.com

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su jedanaestu prvenstvenu pobedu u tekućoj sezoni pošto su u okviru 14. kola Superlige Srbije na domaćem terenu salvadali Rad rezultatom 2:1 (0:0).

Golove pogledajte OVDE!

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Le Talek, Al. Luković, Anđelković, Poletanović (od 94' Rendulić), Donald, Ruiz (od 70' Ristić), An. Luković (od 46' Srnić), Plavšić, Sikimić;

Rad: Filipović, Bates, Ćulum (od 80' Petković), Denić, Jovanović, Ljubinković, Lutovac, Maraš, Mladenović, Petrović (od 87' Vico);

Prvo poluvreme utakmice 14. kola domaćeg šampionata između Crvene zvezde i Rada na stadionu "Rajko Mitić" u mnogome je podsećalo na ono iz duela šampiona Srbije i BSK Borče.

Crveno-beli su tokom prvog poluvremena konstantno držali loptu u posedu, pokušavali da stvore dovoljno dobru priliku i ugroze protivnički gol, dok su se gosti sa Banjice organizovano branili i šansu čekali iz kontranapada.

U takvoj konstelaciji stvari najzapaženiju ulogu na terenu imao je golman Rada Nenad Filipović koji je u nekoliko navrata odlično intervenisao i osujetio pokušaje domaćeg tima.

Svoje najbolje prilike u prvom poluvremenu Crvena zvezda je imala na isteku pola časa igre kada su u razmaku od pola minuta sa sličnih pozicija tukli Andrija Luković i Srđan Plavšić ali je u obe situacije golman Rada izašao kao pobednik.

Predrag Sikimić je posle centaršuteva Dušana Anđelkovića dva puta tukao glavom ka golu protivničkog tima ali je u oba navrata bio loše postavljen pa su i njegovi udarci bili bezopasni.

Drugo poluvreme donelo je golove i nešto dinamičniju igru obe ekipe, posebno ako se uzme u obzir da je Rad u ranoj fazi nastavka ušao u rezultatski zaostatak pa je morao da se otvori.

Crvena zvezda stiže do prednosti golom Predraga Sikimića u drugm minutu nastavka, a nakon "fliper situacije" u šesnaestercu Rada posle koje su igrači gostujuće ekipe signalizirali da je Sikimić igrao rukom pre no što je postigao gol.

Spornu situaciju pogledajte OVDE!

Nakon primljenog gola "Građevinari" su prosto morali da promene pristup igri pa nisu predugo čekali na izjednačenje pošto su iz prve prilike savladali Filipa Manojlovića.

Akcija po desnoj strani dovela je do centaršuta Lutovca koji u šesnaestercu pronalazi usamljenog Đorđa Denića, a ovaj bez ikakvih problema šalje loptu iza leđa nemoćnog golamana Crvene zvezde i poravnava rezultat.

Očekivano je bilo da će domaći pojačati pritisak nakon primljenog gola i Rad nije dugo izdržao pre nego što je drugi put kapitulirao. Odgovornost za drugi pogodak Predraga Sikimića snosi odbrana Rada koja je nije uspela da napravi ofsajd zamku pa iskusnom napadaču nije bilo teško da matira nemoćnog Filipovića.

U završnici susreta Rad nije uspeo da ugrzi gol Crvene zvezde pošto su domaći nastavili da vrše pritisak i time sačuvali teško stečenu pobedu.

Nakon nove pobede u šampionatu Crvena zvezda ostaje na čelu tabele sa 35 osvojenih bodova, a u narednom kolu gostovaće čačanskom Borcu i tako staviti tačku na prvi deo regularnog toka Superlige Srbije.