Svečano u Ljutice Bogdana, Crvena zvezda slavi 78. rođendan
Sportsko društvo Crvena zvezda proslavlja danas 78. rođendan.
Povezane vesti
Ognjenović: "Bilo bi najbolje za sve da Partizan bude konkurentan Zvezdi"
''Privilegija je što ću sarađivati sa Zvezdanom Terzićem i Mitrom Mrkelom i učiti od Dejana Stankovića...''
Džajić ponosan na Kataija: "Drago mi je što je baš on to uspeo"
Od prvenca do rušenja Džajinog rekorda, jedan čovek u stopu prati Kataija
Crveno-bela porodica broji 34 kluba, a danas će na tradicionalnoj svečanosti na stadionu "Rajko Mitić" proglasiti najbolje u minuloj godini.
Crvena zvezda je osnovana 4. marta 1945. godine u Deligradskoj ulici u Beogradu, na inicijativu grupe studenata koju su predvodili Slobodan Ćosić, Zoran Žujović, Svetozar Gligorić, Nebojša Popović i drugi.
Zvezdini klubovi osvojili su skoro 800 trofeja, dok su "crveno-beli" sportisti osvojili više od 40 olimpijskih medalja.
Najveći uspeh ostvarili su fudbaleri, koji su 1991. godine osvojili titulu prvaka Evrope i sveta, a najbolji u Evropi bili su i atletičari, vaterpolisti, karatisti i košarkašice.

0 Komentara