UEFA Živkoviću 'otela' prvenac!

petak 04.09.2015.
22:16

Unija evropskih fudbalskih asocijacija (UEFA) pokvarila je slavlje Andriji Živkoviću odlukom da prvi pogodak u duelu Srbije i Jermenije okarakteriše kao autogol levog beka Pjunika.

fifa.com
fifa.com

Reprezentativci Srbije ugostili su Jermeniju u Novom Sadu u okviru 6. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na koje se sigurno neće plasirati.

"Orlovi" su stigli do vođstva u tišini "Karađorđa" posle 22 minuta igre a činilo se da je vodeći pogodak za "Orlove" postigao prvotimac Partizana Andrija Živković.

Pisali smo već da je to bio prvi gol za mladog krilnog fudbalera u dresu "A" reprezentacije, ali se ispostavilo da će na prvenac morati da sačeka još neko vreme.

UEFA je u poluvremenu duela Srbije i Jermenije pogodak iz 22. minuta pripisala levom beku gostujuće reprezentacije Levonu Hajrapetjanu čime se nije promenilo puno toga osim činjenice da Andrija Živković ipak još nije postigao gol za "A" selekciju Srbije.

Vodeći pogodak reprezentacije Srbije zaveden je kao autogol a kako je Živković napustio teren u 60. minutu postalo je jasno da će morati da sačeka neku drugu utakmicu kako bi otvorio golgeterski konto u seniorskoj reprezentaciji.

Prvu narednu priliku da se upiše u strelce Andrija Živković će imati u ponedeljak kada Srbija gostuje Francuskoj u Bordou.