ponedeljak 07.06.2021.
22:52

Kakva uvetira pred start na Evropskom prvenstvu!

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Reprezentacija Nemačke večeras je u Dizeldordu deklasirala selekciju Letonije u poslednjoj pripremnoj utakmici pred start na Evropskom prvenstvu.

''Panceri'' su slavili rezultatom 7:1, a sve je bilo rešeno već posle prvog poluvremena koje je Nemačka dobila sa 5:0.

Kanonadu je započeo Gosens u 19. minutu, a samo dva minuta kasnije Gundogan je povisio na 2:0. Na treći gol se čekalo do 27. minuta, kada se u strelce upisao i Tomas Miler, a do kraja prvog poluvremena prvo je Ozols postigao autogol u 39. minutu, da bi se za ''petardu'' pobrinuo Gnabri u 45. minutu.

Posle samo šet minuta igre u drugom poluvremenu, Timo Verner je na asistenciju Kimiha pogodio za 6:0, a Letonci su do počasnog gola stigli u 75. minutu preko Saveljevsa.

Samo minut kasnije akcija Milera iSanea koji pogađa za konačnih 7:1.

Evropsko prvenstvo za selekciju Nemačke počinje 15. juna utakmicom protiv Francuske. Četiri dana kasnije sastaće se sa Portugalom, a 23. juna sa selekcijom Mađarske.