ABA - Budućnost dobila crnogorski derbi, ''rafalna paljba'' sa obe strane

nedelja 11.11.2018.
21:15

Odbrane kao da nisu postojale, aktuelni šampion se bolje snašao u takvim okolnostima.

aba-liga.com/Budućnost VOLI

U pretposlednjoj utakmici sedmog kola ABA lige, Budućnost je kao gost savladala Mornar u Baru sa 99:95.

Ovo je četvrta pobeda Podgoričana od početka sezone, vratili su se na treće mesto na tabeli, a Barani su pretrpeli već peti poraz.

Tim Aleksandra Džikića je sjajno odigrao prvo poluvreme, pre svega u napadu, pa je na poluvremenu na semaforu stajalo neverovatnih 62:43 u korist Budućnosti!

Nije se domaćin predavao, tokom preostalih 20 minuta je polako smanjivao razliku, pogotovo tokom poslednje četvrtine, u finišu je uhvatio priključak, ali nije imao snage za preokret.

Nemanja Gordić je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom (od toga 14 u prvoj četvrtini), šest skokova i pet asistencija, Erl Klark je upisao 16, Nikola Ivanović 15, a Koti Klark 14 poena.

U Mornaru najefikasniji Braun sa 25 i Kenig sa 21 poenom, a Uroš Luković se zaustavio na 15, uz šest uhvaćenih lopti.