ABA - Cedevita izborila majstoricu!

nedelja 19.04.2015.
21:04

Polufinalnu seriju plej-ofa između Cedevite i Budućnosti odlučiće peta utakmica!

BETAPHOTO/HINA/Damir SENCAR/DS

Košarkaši zagrebačke Cedevite večeras su pred svojim navijačima ponovo savladali ekipu Budućnosti i tako od 0-2 u pobedama u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige, stigli do 2-2 i izborili majstoricu koja će se igrati u Podgorici!

Večeras je ekipa Jasmina Repeše slavila sa 88-85 pošto je vodila u najvećem delu utakmice.

Za razliku od sinoćnje utakmice koju je obeležio veliki preokret Zagrepčana, večeras nije bilo toliko rezultatskih oscilacija, iako su Podgoričani dobili prvu četvrtinu sa 19-18.

Cedevita je u drugih deset minuta stekla blagu prednost, na poluvreme otišla sa četiri poena viška (40-36), zatim u trećoj četvrtini tu prednost duplirala i činilo se da Podgoričani neće moći da do kraja odgovore.

Ipak, oni su u samom finišu uspeli da stignu na dva poena zaostatka (85-83), ali više od toga nisu mogli.

Cedevita je sačuvala vođstvo i izborila peti, odlučujući meč.

Nemanja Gordić i Roko Leni Ukić bili su najefikasniji u ekipu Cedevite sa po 16 poena, dok je dva manje upisao Stanko Barać. Kod gostiju, Darko Planinić i Džej Ar Rejnolds postigli su po 13 poena.