nedelja 13.12.2015.
19:13

Zagrebački klubovi ostvarili pobede u prvim večerašnjim mečevima 14. kola ABA lige.

BETA/BETAPHOTO/HINA/Lana SLIVAR DOMINIC/DS

U prvom meču dana, Cibona je na svom terenu bila bolja od ekipe Zadra i na kraju slavila rezultatom 74:65.

Utakmica je bila ravnopravna u najvećem delu meča, ali su Zagrepčani odigrali nešto bolje u nastavku i na kraju upisali svoj peti trijumf od početka sezone.

Žižić sa 15 i Jagodić Kuridža sa 14 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a Zadrane su predvodili Delaš sa 13 i Kozi sa 11 poena.

Prava drama viđena je u Laktašima, gde je Igokea bila blizu iznenađenja, iako oslabljena, bez Vuka Radivojevića, ali je Cedevita posle produžetka na kraju slavila sa 91-86 (76-76 u regularnom toku meča).

Igokea je bila bolji rival u prvom poluvremenu, vodila je i sa 11 poena razlike (28-17), ali je u nastavku Cedevita uspela da ''istopi'' tu prednost domaćina. U samoj završnici regularnog toka, gosti su imali tri poena viška (76-73), da bi Ćapin pogodio trojku i izborio dodatnih pet minuta.

Međutim, produžetak je u potpunosti pripao Cedeviti koja tako dolazi do svoje 11. pobede u 14 odigranih kola.

Miro Bilan je sa 24 poena i 11 skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, a u Igokei su se istakli Radenović sa 23 i Komatina sa 20 poena.

Podsetimo, od 19 časova večeras igraju Partizan i Metalac.