subota 14.11.2015.
18:55

Sutjeska je zabeležila pobedu nakon pet neuspeha, Krka je prekinula seriju od tri pobede.

Sportske.net

Veoma interesantan meč u Novom Mestu, ekipa Dušana Dubljevića je na kraju slavila veoma bitnu pobedu protiv slovenačke ekipe u Novom Mestu - 58:66.

Krka je ušla u meč kao veliki favorit zbog činjenice da su vezali tri pobede.

Sutjeska je od samog početka krenula veoma dobro, posebno su igrali sjajno u drugoj četvrtini kada su protivnika sveli na samo 14 poena. Tada je dominirao Đoko Šalić, vezao je veoma bitne dve trojke kojom je Sutjeska otišla na prednost koja nije bila dostižna do poluvremena koje su rešili u svoju korist rezultatom 42:31.

Treća deonica završena je rezultatom 11:11, da bi u poslednjoj deonici Sutjeska bila bez poena neverovatnih 8 minuta.

Krka je tada prestigla Sutjesku, prešli su u prednost, ali onda do tada tragičar meča, Pavlićević, postaje apsolutni junak. Promašio je svih 8 slobodnih bacanja na meču, ali je vezao dve trojke koje su obezbedile treću pobedu za ekipu Sutjeske.

Spasojević je bio najbolji u gostujućoj ekipi sa 12 poena, 3 skokai 2 ukradene lopte, sa druge strane Lalić je standardno bionajbolji u Krki sa 14 poena i 8 skokova.