subota 06.02.2016.
21:01

Važne pobede u borbi za opstanak u ABA ligi večeras su ostvarili Sutjeska i Metalac.

aba-liga.com/KKZadar/ZvonkoKučelin

U prvom meču dana, Sutjeska je tek posle produžetka savladala Krku sa 87:81 (75:75 u regularnom toku meča).

Iako bez Ratka Varde koji je napustio Sutjesku uoči ovog kola, Nikšićani su odlično odigrali prvo poluvreme i podsetili na onu sjajnu partiju protiv Partizana na istom mestu.

Posle 20 minuta igre, rezultat je bio 53:36 u korist Sutjeske, ali je u nastavku Krka zaigrala mnogo bolje, uspela da anulira veliki rezultatski zaostatak i izbori produžetak.

Ali, u dodatnih pet minuta, Sutjeska je ipak uspela da dođe do trijumfa.

Pavlićević sa 20 i Spasojević i Albijanić sa po 13 poena bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, dok je Krku predvodio Ivanov sa 21 poenom.

Ovo je osmi trijumf Sutjeske u 23 odigrana kola.

Još jednu važnu pobedu u borbi za opstanak ostvario je i Metalac, koji je u Valjevu ubedljivo savladao poslednjeplasirani Tajfun sa 78:62.

Rezultatska neizvesnost trajala je tokom tri četvrtine, da bi onda u poslednjih deset minuta ekipa iz Valjeva odigrala znatno bolje i prelomila meč u svoju korist.

Metalac je do devete pobede u sezoni predvodio Majstorović sa 19 poena, a Kutlešić je upisao 15. Kod gostiju najbolji Čebular sa 21 poenom.

Podsetimo, večeras od 21 čas igraju Partizan i Zadar.