ABA - Nova pobeda Metalca!

subota 09.01.2016.
21:32

Valjevci upisali i treći trijumf u poslednje četiri utakmice i nastavili uspon na tabeli ABA lige.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

U utakmici 19. kola ABA lige, ekipa Metalca trijumfovala je večeras u Valjevu nad slovenačkom Krkom rezultatom 83:77 (23:20, 15:18, 28:12, 17:27).

Ovo je ukupno osma pobeda ekipe Vladimira Đokića od početka sezone i na tabeli ABA lige je stigla večerašnjeg rivala.

Posle neizvesnog prvog poluvremena, usledio je ključni period za ishod ovog meča. Bila je to treća četvrtina, koju je Metalac dobio sa čak 16 poena razlike. U poslednjih deset minuta gosti su uspeli da uhvate priključak, ali ne i da dođu do preokreta.

Dušan Kutlešić bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 18 poena, uz osam skokova, četiri ukradene lopte i tri asistencije. Đorđe Majstorović je postigao 16, a Nikola Jevtović 15.

U ekipi Krke najbolji je bio Stefan Sinovec sa 14 poena i sedam skokova, a Jure Lalić je upisao 12.