ABA - Prvi poraz, Zvezda još i dobro prošla!

subota 26.01.2019.
18:40

Crvena zvezda je u veoma lošoj formi, nakon poraza od Valensije, poražena je i u Zagrebu.

BETAPHOTO/ABA liga/Cedevita/Marin Susic/DS

Zaboleo je Crvenu zvezdu poraz od Valensije na svom terenu.

Danas je ekipa Milana Tomića odigrala verovatno najslabiju utakmicu od početka sezone, poražena je na gostovanju Cedeviti rezultatom 84:68.

Dobro je krenulo po goste u ovom meču, imali su prednost zahvaljujući dobrom startu Berona, Simanića i Ristića, ali je onda na scenu pred sam kraj četvrtine stupio sjajni Džejkob Pulen.

Ne samo da je uspeo da preokrene rezultat, već je početkom druge deonice postigao sedam vezanih poena, vodio je svoju ekipu i do dvocifrene prednosti koju su domaći zadržavali sve do same završnice kada su uspeli da stignu i do +16.

Zvezda je imala ogroman pad, i u napadu i u odbrani, a posebno je to bilo izraženo u trećoj četvrtini kada su Krušlin i Stipanović, možemo reći, rešili pitanje pobednika.

Nakon polaganja Krušlina bilo je 61:37 na 5 minuta do kraja treće deonice, imalo je vremena za Zvezdu, ali sa onakvom igrom nisu davali svojim navijačima razlog za nadu.

Kuk je imao svoju seriju u poslednjoj četvrtini, bilo je neprijatnih -29 za Zvezdu. Trgla se ekipa Milana Tomića, smanjila je na -14, ali je već bilo kasno za bilo šta. Dobrić je bio fenomenalan u poslednjih šest minuta, nije mogao da promaši i samo je on razlog zašto je poraz podnošljiv.

Pulen je imao 15 poena, Kobs 14, Krušlin 13, a po 12 Stipanović i Kuk. Kod Zvezde najbolji Dobrić sa 17, Ristić je imao 12 poena.