ACB - Brejk Valensije u Madridu

Autor: Boban Filipović
nedelja 11.06.2017.
20:27

"Slepi miševi" u poravali na 1:1 u finalnoj seriji i imaće priliku da pred svojom publikom uzmu titulu!

eurocupbasketball.com/Lokomotiv

U drugoj utakmici finala plej-ofa ACB lihe, košarkaši Valensije su bili bolji od Real Madrida i slavili kao gosti rezultatom 86:79.

Gostujući tim je bolje ušao u utakmicu, posle prvih deset minuta imao šest poena prednosti, ali Real uspeva da se konsoliduje i do odlaska na veliki odmor uspeva da smanji zaostatak na minus dva (41:43).

U trećoj četvrtini puleni Pabla Lasa preokreću rezultat u svoju korist i delovalo je tada da će uspešno privesti posao kraju i da će povesti sa 2:0 u pobedama, ali je Valensija bila fenomenalna u poslednjih deset minuta, ekipa Pedra Martineza ovaj period igre sa deset poena razlike (25:15) i na kraju sasvim saluženo slavila.

Junak pobede Valensije je Bojan Dubljević sa sjajnim učinkom od 20 poena i 9 skokova. Crnogorac je bio glavni inicijator preokreta u poslednjoj deonici. Dvocifreni kod pobendika bili su još Fernando San Emeterio sa 14, Vil Tomas sa 11 i Oriola sa 10 poena.

U taboru 'Kraljevskog kluba' najbolj ije bio Serhio Ljulj sa 22 poena i 6 asistecija, kapiten Felipe Rejes je ubacio 14, a Andres Noćioni 13 poena.

Sada je 1:1 u pobedama, šampion će biti tim koji prvi upiše tri trijumfa, a narena dva meča se igraju u Valensiji.