ACB - Karijeva Barsa ubedljiva u Fuenlabradi

Autor: Boban Filipović
subota 28.04.2018.
21:25

Zavaljujući fenonemalnoj trečoj četvrtini Katalonci su upisali pobedu na vrućem gostovanju.

screenshot - Youtube.com

Fuenlabrada je veoma motivisano ušla u ovu utakmicu, ubacila 25 poena u prvom kvartalu i dobila ga sa tri razlike, na poluvreme je otišla sa pola koša prednosti, ali treći period igre  Barsa dobija sa 26:8 i domaćinu nije bilo spasa.

Utakmica je završena rezultatom 75:93, ekipa Svetislava Pešića je zabeležila 21. prvenstevnu pobedu u sezoni, nanela Fuenlabradi 15. poraz i umanjila joj šanse da se plasira u plej-of.

Ante Tomić je bio najbolji u pobedničkom timu sa 20 poena i 10 skokova, Oriola i Koponen su ubacili po 14, a Ribas 13 poena.

Kod Fuenlabrade se istakao trio Šmits, Popović, Kruz, zajedno su iskombinovali 54 poena.