22:33

Odlične partije reprezentativaca Srbije.

fiba.basketball

Real je pred svojim navijačima u "Vizink centru" slavio protiv Betisa sa 93:69.

Prednost domaćina je rasla iz minuta u minut, vodili su nakon uvodnih 10 minuta sa +15, do poluvremena su imali i višak od 22 poena. Sve je bilo jasno nakon treće deonice, u kojoj je domaćin zadržao prednost iz prvih 20 minuta.

Madriđane je predvodio Kerol sa 16 poena, 15 je dodao Džordan Miki, dok je 13 ubacio Tavareš, fantastičan i Kampaco sa 13 asistencija.

U poraženom sastavu 15 poena Erika Grina, 10 je dodao Sloter.

U matine terminu je slavila i Baskonija, bili su puleni Duška Ivanovića bolji od Obradoira u svojo dvorani sa 83:69.

Pobednički sastav je sa 19 poena predvodio Toko Šengelija, po 11 su dodali Majkl Erik i Šilds.

U poraženom sastavu se istakao ove sezone sjajni Dejan Kravić, koji je ubacio 20 poena uz čak 13 skokova!

Pratili su ga Brodzianski sa 14 i Daum sa 13 poena.

Kravić je šesti najkorisniji igrač ACB lige u ovom trenutku sa prosečnim indeksom korisnosti 16,4, u proseku beleži 13,7 poena i 6,2 skoka po nastupu.

Barsa je slavila na Kanarima protiv Granke, bilo je 65:81 u korist ekipe Svetislava Pešića.

Dobili su prvi kvartal sa +5, do poluvremena su prednost uvećali za samo pola koša, ali su meč prelomili u trećem kvartalu, u kojem su stekli 13 poena prednosti.

Higins je sa 16 poena bio najefikasniji u pobedničkom sastavu, po 14 poena dodali su Oriola i Ante Tomić, u ekipi Gran Kanarije 13 poena Burjanadzea, 11 je dodao Beiran.

Valensija je u završnici uspela da sruši Estudijantes, tesno je bilo do samog kraja, ali je kvalitet presudio, pobeda ekipe iz Evrolige rezultatom 73:77.

Goste je predvodio Dubljević sa 18 poena i devet skokova, pratili su ga San Emeterio sa 13 i LAbejri sa 12 poena,kod Estudijantesa odlična partija Alekse Avramovića, koji je meč završio sa 15 poena, imao je i jedan fantastičan potez.

Vrlo dobar u poraženom sastavu i Nemanja Dangubić sa 10 poena, četiri više od bivšeg krila Zvezde dodao je Visedo.

Danas su se sastasli i Huventut i Fuenlabrada, gosti su slavili u Badaloni sa 79:81.

Istakao se Anderson sa 23 poena, kod Huventuta 18 poena Harangodija, dva manje dodao je Prepelič, dok je 10 ubacio Kanter.

Baskonija - Obradoiro 83:69
Real Madrid - Real Betis 93:69
Huventut - Fuenlabrada 79:81
Gran Kanarija - Barselona 65:81
Estudijantes - Valensija 73:77