Akojon video Partizanovu 11. u nizu!

Autor: Darko Mitrović
ponedeljak 09.03.2015.
22:12
Izvor: Sportske.net

Košarkaši Partizana nastavili su seriju pobeda u ABA ligi i ponovo se izdvojili na treće mesto na tabeli. Mega Leks pružila odličan otpor, ali nije mogla do iznenađenja na svom parketu. Novi plejmejker Partizana Džoš Akojon prvi put prisustvovao utakmici

Beta/BranislavBožić/Ev
Beta/BranislavBožić/Ev

Povezane vesti

U derbiju 24. kola ABA lige, košarkaši Partizana su kao gosti u Sremskoj Mitrovici, posle neizvesne završnice, savladali ekipu Mega Leksa sa 75-73.

Partizan je u ovaj meč ušao bez prehlađenog centra Nikole Milutinova, što je značajno olakšalo posao pod košem košarkašima Mega Leksa.

Ipak, izuzev prvih tri-četiri minuta, kada je Mega vodila sa 7-2 i 9-4, najveći deo meča je protekao u rezultatskoj prednosti Partizana.

Partizan je od pomenutog vođstva Mege vrlo brzo stigao do vođstva od 15-9, sjajnom serijom 11-0, koju je započeo Milosavljević sa pet vezanih poena, a nastavili Pavlović i Đumić.

Vujoševićev tim je zatim uspešno održavao prednost, a u finišu prve deonice, poenima Mačvana, crno-beli su prvi put stigli i do dvocifrene prednosti - 25:15.

Sredinom druge četvrtine, a posle trojke mladog Vanje Marinkovića, Partizan je stigao i do ''plus 14'' - 32:18, ali je Mega Leks do kraja poluvremena uspela to vođstvo Partizana da prepolovi, pa se na odmor otišlo rezultatom 41-34 za Partizan.

U nastavku meča, Partizan je konstantno imao vođstvo, ali je razlika varirala, ne prelazeći deset poena prednosti u korist crno-belih.

Domaći se nisu predavali, konstantno su ''disali za vratom'' ekipi Partizana, a veliku nadu u preokret Megi je dao Marko Kešelj, trojkom za 73-70, na trideset sekundi pre kraja.

Partizan zatim ne koristi naredni napad, posle čega je Miljenović iznudio prekršaj. Nije bio precizan sa linije slobodnih bacanja, ali je priskočio Jokić i na pet sekundi pre kraja poentirao za 73-72 i pravu dramu u samoj završnici!

Vujošević je, naravno, zatražio tajm-aut, domaći su odmah išli prekršaj, da bi Mihajlo Andrić oba puta pogodio za vođstvo Partizana 75-72.

Ostale su još tri sekunde do kraja, usledio je faul nad Kešeljem, koji pogađa jedno slobodno bacanje, Musli nije uspeo da uhvati loptu pod košem Partizana, pa crno-beli slave novi, 11. uzastopni trijumf u ABA ligi - 75:73!

Milan Mačvan je večeras bio najefikasniji u Partizanu sa 23 poena, uz devet skokova, a pratio ga je Saša Pavlović sa 18 poena i šest skokova.

Ekipu Mega Leksa predvodio je Marko Kešelj sa 23 poena i devet skokova, a uz njega su se najviše istakli još Dejan Musli sa 14 poena i 10 skokova, odnosno Nenad Miljenović sa 14 poena, kao i Nikola Jokić sa 11 poena i 9 skokova.

Podsetimo, ranije danas je Levski posle produžetka savladao ekipu MZT-a iz Skoplja sa 91-90, pa posle kompletiranog 24. kola, vrh tabele izgleda ovako:

Crvena zvezda Telekom 22-2
Budućnost 18-6
Partizan 17-7
Cedevita 16-8
Olimpija 13-11...

Ne propustite

Preporuka za vas

Obavezno pročitati

WEB preporuke