Budućnost je nepobediva u Podgorici

subota 16.01.2016.
22:39

Ekipa Budućnosti stigla je i do svoje 18. pobede u regionalnoj ligi, danas su kao domaćini savladali Olimpiju sa 89:77.

abaliga.com/BudućnostVOLI

Odlično prvo poluvreme Budućnosti, ponovo ih je predvodio čovek koji igra možda i sezonu karijere, Tadija Dragićević.

Imali su domaći i 13 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali su gosti veoma dobrom igrom sredinom druge deonice uspeli da spuste na minus 2 - 38:36.

Ipak, poenima Subotića i Dženkinsa Budućnost je otišla na 47: 42 na samom kraju četvrtine.

Usledio je novi pad u igri Budućnosti, Olimpija je čak i preuzela vođstvo u jednom trenutku tokom treće deonice (48:52). Ipak, tada stvari u svoje ruke preuzimaju Dragićević i Subotić i odvode Budućnost na 10 poena prednosti - 67:57.

Nisu gosti uspeli da se vrate u ovaj meč, pa su košarkaši Budućnosti upisali novu pobedu.

Dragićević je imao 23 poena, indeks mu je bio 32. Jedino je još Marić postigao dvocifren broj poena, imao je 14 poena. Kuk je podelio 11 asistencija u ekipi Budućnosti.

Na drugoj strani standardno je najbolji bio Sava Lešić sa 18 poena.