Budućnost u seriji, dobila i derbi!

subota 17.10.2015.
23:01

Poslednja utakmica subotnjeg programa u okviru šestog kola ABA lige odigrana je u Podgorici, gde je domaća Budućnost savladala zagrebačku Cedevitu.

BETA/BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Ekipa Budućnosti upisala je večeras i četvrtu uzastopnu, a ukupno petu pobedu u ABA ligi ove sezone.

Podgoričani su pred svojim navijačima savladali evroligašku ekipu Cedevite rezultatom 76-66.

Gosti su bolje ušli u meč, poveli su sa 5-0 i tu prednost sačuvali su do kraja prve deonice koju su dobili rezultatom 15-10.

Ipak, druga četvrtina donela je potpuni preokret, ekipa Budućnosti zaigrala je mnogo bolje i u uvodnim minutima ovog dela igre je serijom 8-1 stigla do vođstva od 18-16.

Od tog trenutka, domaći su postepeno uvećavali razliku i na poluvreme su otišli rezultatom 33-27 u svoju korist.

Sredinom treće četvrtine Podgoričani stižu i do ''plus 13'' - 46:33 i do kraja su uspešno zadržali solidnu prednost do konačnih 76-66.

Bojan Subotić sa 15 poena bio je najefikasniji u pobedničkoj ekipi, 14 je upisao Omar Kuk, a 13 Tadija Dragićević.

U ekipi Cedevite najbolji Nemanja Gordić sa 14 i Miro Bilan sa 11 postignutih poena.

Zagrepčanima je ovo drugi poraz u ABA ligi od početka sezone.