subota 25.03.2017.
21:53

Velika borba večeras u Beogradu, na kraju prava drama i -pobeda Partizana!

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U pravoj evroligaškoj atmosferi u hali ''Aleksandar Nikolić'', košarkaši Partizana savčadali su Cedevitu u revanšu polufinala plej-ofa ABA lige sa 74:73, pogotkom Hečera na dve sekunde pre kraja!

Posle ovakvog epiloga, igraće se i majstorica 1. aprila u Zagrebu, kada ćemo konačno znati ko će se plasirati u finale.

Cedevita je u uvodnim minutima meča uspela tri puta da povede, i to posle pogodaka Mira Bilana (6:3, pa 8:6 i 10:8), ali je ostatak meča protekao u znaku crno-belih.

Partizan tada pravi svoju seriju 8:0, poenima Marinkovića, Gordona i Hečera i stiže do prve osetnije prednosti - 16:10 u sedmom minutu meča.

Do kraja prve deonice, crno-beli su tu prednost uvećali na sedam poena razlike - 20:13, što je rezultat kojim se ušlo u drugu četvrtinu.

Početkom drugog kvartala istakao se Adin Vrabac sa dve odlične odbrane, ali i jednim sjajnim solo prodorom preko čitavog terena, kada je pogodio za 22:15.

Usledio je period bolje igre gostiju koji trojkama Šurne i Džejmsa stižu na samo poen zaostatka - 25:24.

Ali, raspoloženi Stefan Birčević nije dozvolio da dođe do preokreta, u finišu prvog poluvremena vezao je dve trojke, Hečer je dodao još jednu posle čega su crno-beli vratili ''plus sedam'', ali se na poluvreme otišlo sa pet poena višta za Partizan - 39:34.

Birčević je prvo poluvreme završio sa čak 15 postignutih poena, uz šest skokova.

Partizan je početkom trećeg kvartala prvi put stigao i do dvocifrene prednosti, 44-34 u 23. minutu posle poena Lukovića. Ali, Cedevita uzvraća trojkama Boutrajta i Šurne i nepuna tri minuta kasnije već je 45-42. Njihova serija se potom pšrodužila i na 11:1, za izjednačenje na 45:45. Konačno, prazan hod crno-belih prekinuo je Miloš Koprivica, tek što je prvi put ušao u igru, pogotkom sa distance za novo vođstvo crno-belih.

Novu nešto ubedljiviju prednost Partizan je stekao posle trojke Andrića i poena Veličkovića sa linije penala za 54:48, a kapiten Partizana je nešto kasnije postavio i konačan rezultat posle tri četvrtine - 56:51 u korist crno-belih

Sličan razvoj događaja gledali smo i početkom poslednjeg kvartala. Čim bi se Partizan koliko-toliko rezultatski odvojio, Cedevita se vraćala trojkama Boutrajta, ali sredinom ove deonice usledio je novi prazan hod u napadu ekipe Aleksandra Džikića.

Srećom po crno-bele, i Cedevita je dosta grešila u tim trenucima, pa je rezultat 64:59 dugo ostao na snazi, sve do pogotka Marka Tomasa sa linije slobodnih bacanja za 64:60 na tri i po minuta pre kraja.

Usledio je još jedan neuspešan i neorganizovan napad Partizana, a Tomas ovoga puta uzvraća još surovije - trojkom za ulazak u pravu dramu - 64:63!

I tek na oko dva minuta pre kraja, Veličković poentira, ali odmah na drugoj strani pogađa i Bilan za 66:65.

Nekako se i publika utišala u tim trenucima, ali probudila ju je trojka Vanje Marinkovića - 69:65! Miro Bilan greši u napadu na minut i 18 sekundi pre kraja, a na drugoj strani posle promašaja Marinkovića, Birčević je u skoku iznudio prekršaj i sa linije penala povisio na ''plus pet'' - 70:65 na 54 sekunde do kraja.

A onda, posle tajm-auta gostiju, Boutrajt je iznudio faul, potom pogodio dva slobodna bacanja, a da sve bude gore po crno-bele, Gordon gubi loptu prilikom izvođenja i Boutrajt ekspresno reaguje trojkom za izjednačenje - 70:70!

Sledeći napad Partizana uspeo je da realizuje Vil Hečer, poentirao je posle prodora za dva poena, na 15 sekundi pre kraja - 72:70.

Veljko Mršić je tražio novi tajm-aut pred poslednji napad Cedevite, a onda na sedam sekundi do kraja, Boutrajt šalj Birčevića na pod, a loptu u koš crnmo-belih za 73:72 u korist Zagrepčana!

Tajm-aut je zatražio Aleksandar Džikić, a odgovornost u poslednjem pokušaju crno-belih preuzeo je plejmejker Vilijam Hečer, koji na dve sekunde pre kraja pogađa za konačnih 74:73!

On je sa 23 poena bio i najefikasniji u Partizanu, a Birčević je ostao na 18, uz 11 skokova.

Kod gostiju, ubedljivo najbolji Boutrajt sa 25 poena (trojke 5-9).