subota 07.10.2017.
20:52

FMP je savladan danas u dvorani "Aleksandar Nikolić", crno-beli su konačno došli do pobede.

ABA liga/Partizan NIS

Partizan je konačno pobedio, u dvorani "Aleksandar Nikolić" savladana je ekipa FMP-a sa 87:84.

Ekipa Partizana je danas vodila od samog starta utakmice, FMP je poslednju prednost imao kada je vodio sa 3:4, a od tada crno-beli preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom.

Predvođeni Đokom Šalićem i Vanjom Marinkovićem, Partizan stiže i do 14 poena prednosti u prvoj četvrtini koji dobija sa "samo" 8 poena prednosti na kraju - 28:20.

U nastavku gosti bolji, igrali su dobru odbranu, Partizan nije pronalazio lako put do koša kao u prvoj četvrtini i kao rezultat svega FMP je prišao u jednom trenutku čak na -1 nakon trojke Čovića.

Ipak, Partizan su u igri držali stranci, Vilijam Gos i Patrik Miler su pogađali kada je to bilo bitno, pa prednost niti jednog trena nije ispuštena.

Slična priča i u trećoj deonici, Partizan je držao prednost, gosti su ponovo stizali do -1, ali kao da je tada usledila blokada. Andrić je tada bio odličan u Partizanu, a nakon novih poena Patrika Milera crno-beli stižu do 67:60 pred početak poslednje deonice.

Trojka Patrika Milera, pa poeni Marka Čakarevića donose ekipi Miroslava Nikolića +10 na 7 minuta do kraja utakmice, ali se gosti nisu predavali. Nenadić je bio fantastičan - ofanzivni skok, poeni, ukradena lopta, novi poeni, pa pogođeno slobodno bacanje, pa nova dva poena...

Na pet minuta do kraja Partizan je vodio samo sa 74:72.

Dva poena prednost za Partizan bilo je i na ulasku u poslednja dva i po minuta nakon pogođenih slobodnih bacanja Filipa Čovića, ali je na drugoj strani Marko Čakarević bio siguran, pa su crno-beli ušli kao favoriti u ovu neizvesnu završnicu.

Patrik Miler je ponovo vodio crno-bele, doneo im je pet poena prednosti na ulasku u poslednji minut, a tu prednost su domaći uspeli da zadrže zahvaljujući Gavriloviću.

Patrik Miler je imao 20 poena, Marinković 15, a Vilijam Gos 13. Na drugoj strani Čović 21, a Nenadić 15.