Drama u Zagrebu, Budućnost prokockala pobedu!

nedelja 28.10.2018.
20:51

Katastrofalnom igrom u poslednjoj četvrtini, aktuelni šampion upropastio sve što je uradio u prvih 30 minuta igre protiv Cedevite.

Beta/aba-liga.com/Budućnost VOLI/Savo Prelević/Mo

U derbiju petog kola ABA lige, Cedevita je pred svojim navijačima, posle velikog preokreta u četvrtoj četvrtini savladala podgoričku Budućnost rezultatom 63:58.

Budućnost je sjajno ušla u utakmicu. Predvođena raspoloženim Gordićem i Erlom Klarkom, ekipa Aleksandra Džikića je stekla ubedljivu prednost u prvih deset minuta igre, pa se u drugi kvartal ušlo rezultatom 25:9 u korist aktuelnog šampiona.

Šesnaest poena prednosti ekipa Budućnosti zadržala je i do poluvremena (36:20), ali u nastavku druga slika na terenu!

Domaćin se razigrao, našli su Zagrepčani rešenje za odbranu Podgoričana i polako topili rezultatski zaostatak.

Na ulasku u poslednja tri minuta igre Cedevita je već uhvatila rezultatski priključak i ušlo se u dramatičnu završnicu.

Poenima sjajnog Kobsa, uz faul, domaći stižu do prvog vođstva na utakmici (56-55), dva minuta i devet sekundi pre kraja.

Potom je pogodio i Ramljak za ''plus tri'', a gosti su uzvratili trojkom Džeksona za 58:58.

A onda, deset sekundi pre kraja meča, Ramljak pogađa ključnu trojku za Cedevitu, da bi trijumf domaćina potvrdio Kobs sa linije penala - 63:58.

Kobs je sa 23 poena i četiri ukradene lopte bio najbolji u pobedničkoj ekipi. Kod gostiju dvocifren Erl Klark sa 17 poena i sedam skokova.

Posle ovakvog epiloga, Cedevita ima dve pobede i tri poraza, Budućnost sada ima skor 3-2.

Trijumf Cedevite samo je upotpunio sjajan vikend za hrvatske predstavnike u ABA ligi. Podsetimo, prethodno je Zadar savladao Partizan u Beogradu (95:85), a Cibona Olimpiju u Ljubljani (80:78).