Efes pobedio ''samo'' sa 57 razlike, čudesni Jigitčan Sajbir, ''dabl-dabl'' Petruševa!

subota 11.12.2021.
17:24

Ko zna koliko bi iznosila konačna razlika da Efes nije ''prikočio'' u poslednjoj četvrtini.

Marko Djokovic/STARSPORT

U turskoj Superligi se ovog vikenda igraju utakmice 12. kola, a aktuelni šampion Evrope, istanbulski Efes ostvario je najubedljiviju pobedu u sezoni.

Efes je danas gostovao ekipi Afjon Beledijea i trijumfovao rezultatom 140:83!

Već u prvoj četvrtini je sve bilo jasno kada je Efes poveo sa 32:5, ali se tu nije zaustavljao, već je u drugom i trećem kvartalu nastavio da uvećava svoju prednost do maksimalnih ''plus 68'' - 108:40!

Poslednjih deset minuta Efes je odigrao znbatno opuštenije, pa je domaći tim u tom periodu postigao čak 36 poena i uspeo da ublaži poraz na nešto pristojnijih 57 poena razlike.

Fantastičnu partiju prikazao je 22-godišnji Jigitčan Sajbir koji je meč završio sa 46 poena, 16 skokova i 12 asistencija za 40 minuta u igri!

Gecim je upisao 26 poena, Iljasoglu 24 poena, 14 skokova i 13 asistencija, a naš Filip Petrušev 16 poena, 11 skokova i pet asistencija. Uz njega, ''dabl-dabl'' učinak je imao i Gazi sa 17 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Efes sada ima učinak 10-2 na vrhu tabele, a Afjon uz meč manje ima skor 3-8 i nalazi se na 14. mestu na tabeli.