EL - Unikaha silna u ''derbiju začelja''!

četvrtak 02.04.2015.
20:36

Prva utakmica 13. kola Top 16 faze Evrolige odigrana je u Novgorodu, gde je španska Unikaha ubedljivo savladala domaću ekipu.

acb.com
acb.com

Košarkaši Unikahe iz Malage večeras su izborili svoju treću pobedu u Top 16 fazi Evrolige.

Oni su u prvom meču 13. kola Grupe F kao gosti savladali ekipu Nižnjeg Novgoroda sa 94-75.

Već u prvoj četvrtini, gosti su stavili do znanja da su došli po pobedu. Odlično su odigrali taj deo meča, ubacili 29 poena u prvih deset minuta i stekli dvocifrenu prednost (29-18).

U drugoj deonici, domaći su uspeli da se koliko-toliko približe i na poluvreme odu sa minusom od osam poena razlike (50-42 za Unikahu).

A da od preokreta neće biti ništa, potvrdila je treća četvrtina, koju je Unikaha furiozno odigrala, dobila taj deo igre sa 31-13 i do kraja se samo postavljalo pitanje kojom će razlikom španski predstavnik dobiti ovaj meč.

Kuzminskas sa 18 i Golubović sa 17 poena predvodili su Unihaku do ove pobede, a naš reprezentativac Stefan Marković je trijumfu gostiju doprineo sa tri poena, osam skokova i osam asistencija.

Nižnji je predvodio trio Ročesti sa 14, Mekel sa 13 i Tarens Kinsi sa 12 postignutih poena.

Posle ovakvog epiloga, sada i Nižnji i Unikaha na začelju tabele Grupe F imaju učinak od po 3 pobede i 10 poraza.

U ovoj grupi večeras još igraju Laboral Kuća i Fenerbahče od 21 čas.