nedelja 01.11.2020.
20:04

Đorđevićev tim upisao četvrtu pobedu u domaćem šampionatu ove sezone.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Šesto kolo italijanskog šampionata igra se ovog vikenda, a večeras je Virtus iz Bolonje kao gost savladao Veneciju rezultatom 83-68.

Virtus sada ima skor 4-2, čime se izjednačio sa večerašnjim rivalom, a do pobede je došao posle preokreta u drugom poluvremenu.

Posle prve dve četvrtine Venecija je imala devet poena prednosti, vodila je sa 43-34, ali u nastavku potpuno drugačija slika na terenu.

Virtus je bio sve ubojitiji u napadu, domaćin je ostao bez rešenja u napadu, što je posebno došlo do izražaja u poslednjoj četvrtini koji su gosti dobili sa 22:6.

Vims sa 16, Marković sa 14, Tesitori sa 12 i Miloš Teodosić sa 11 poena i osam asistencija kvartet su koji je predvodio Virtus do pobede, a u ekipi Venecije jedini sa dvocifrenim poenterskim učinkom bio je Tonut sa 24 poena.