ponedeljak 15.01.2018.
23:42

Večeras povodom dana Martina Lutera Kinga juniora, na programu šest mečeva u neuobičajeno ranim terminima za NBA ligu.

Beta/AP Photo/John Bazemore

Počeo je dan pobedom Šarlota nad Pistonsima u gostima, Bobi Marjanović nije učestvovao u porazu svoje ekipe.

Nakon toga Siksersi su iznenadili Toronto, nadigrali su drugu ekipu Istoka na svom parketu, blistao je Džoel Embid.

Vošington Vizardsi nisu imali rešenja za sjajnog Janisa Adetokumba, te je Milvoki slavio u prestonici.

Sada su okončana još dva duela, Atlanta je pred svojom publikom došla do retke pobede ove sezone, verovali ili ne savladali su San Antonio Sparse sa 102-99.

Prvo poluvreme pripalo je "Mamuzama", vodili su gosti iz Teksasa i sa 14 razlike u prvoj četvrtini, ali su Hoski uspeli da naprave priključak.

Nakon 24 minuta bilo je četiri poena za Sparse, a onda su Budenholcerovi puleni uzeli stvari u svoje ruke u nastavku.

Sredinom treće deonice dolaze do preokreta, ipak gube prednost pred odlučujući kvartal, Sparsi su ponovo imali četiri poena viška.

Ipak, Hoksi ponovo kreću sa dobrom igrom, uspevaju da poravnaju rezultat, ubrzo i da dođu do novog vođstva, a ispostaviće se na kraju i pobede.

Tesno je bilo u završnici, ali su "Jastrebovi" izdržali i napravili prvorazredno iznenađenje.

Vodio ih je Denis Šruder sa 26 poena, odličan je bio i Turčin Iljasova sa 20 poena.

Pratili su ih bivši centar Sparsa Dedmon sa 12, kao i Marko Belineli i Bejzmor sa po 10 postignutih poena.

Kod San Antonija, 25 poena Oldridža, po 13 su dodali Mils i Kajl Anderson, dvocifreni i povratnik Grin sa 11, kao i Bertans sa 10 poena.

U  timu i dalje nema Kavaja Lenarda i Rudija Geja, ali su se zato iz povreda vratili Parker i Grin, te Sparsi nemaju opravdanje za 17. poraz u sezoni.

Dinvidi Porzingis Holis-Dzeferson Bruklin Netsi Njujork Niksi

U drugom duelu, derbiju Njujorka, Niksi su lako savladali Netse, bilo je 104-119 za Porzingisa i drugove.

Rezultatska klackalica bila je na programu samo u prvoj četvrtini, nakon toga Niksi su preuzeli stvari u svoje ruke i iz minuta i minut stvarali sve veću prednost.

Na poluvremenu su imali 10 poena viška, prednost je nastavila da raste i u trećem kvartalu, Bruklin je pred kraj te deonice uzvratio, ali su Niksu u odlučujući kvartal ušli sa dva poena viška.

U poslednjih 12 minuta sve je bilo jasno, Niksi brzo stižu i do maksimalnih 21 poena viška, sve je bilo jasno u derbiju Njujorka.

Istakli su se Porzingis sa 26 poena i devet skokova, kao i sjajni Majkl Bizli sa 23 poena i 10 uhvaćenih lopti.

Pratili su ih MekDermot sa 13 poena, kao i O'Kvin sa 11 i Nlikina i Kortni li sa po 10.

Kod Netsa 22 poena Kerola, 20 je dodao Keris LeVert, 16 je upisao Holis-Džeferson, 13 Kvinsi Ejsi. Dvocifren sa 10 i Džo Heris, podbacio Dinvidi sa osam poena (2/14 iz igre).