četvrtak 08.10.2015.
20:34

KK Crvena zvezda Telekom je bez ikakvih problema savladala Tajfun u prvom meču četvrtog kola ABA lige u Pioniru.

KK Crvena zvezda Telekom

Ekipa Dejana Radonjića je konačno zaigrala na najvišem nivou, danas je savladan Tajfun bez ikakvih problema rezultatom 113:66 (30:15, 29:11, 29:16 i 25:24).

Gosti iz Slovenije su vodili samo u jednom trenutku i to nakon što je dosuđen koš i faul nad Cebularom kada je Tajfun poveo sa 4:6, ali onda je Zvezda zaigrala dosta ozbiljnije.

Trojkom Gudurića je Zvezda povela sa 17:11, nedugo zatim je i Luka Mitrović pogodio trojku za 28:13 za prednost koju domaći nisu ispustili do kraja utakmice.

Ne samo da nisu ispustili, već je ona rasla do samog kraja za konačnih 47 poena prednosti!

Cirbes je u drugoj četvrtini pokazao da je u sjajnoj formi na početku sezone i da je jedan od najboljih centara ABA lige, a do kraja poluvremena Zvezda je i bez njega na poziciji centra uspela da poveća prednost na 59:26.

Dakle, nakon samo 20 minuta je prešla onu kotu od pre tri dana kada su protiv Zadra postigli samo 56 poena.

Do kraja je prednost samo rasla, u Zvezdi su svi stigli da se upišu u prednost, gledali smo pravu rapsodiju u drugom poluvremenu.

Zanimljivo da iako je Zvezda postigla 113 poena niti jedan njen igrač nije imao više od 20. Najefikasniji je bio Cirbes sa 19, a dvocifreni su bili još Nastić sa 16, Gudurić sa 13, dok su Mitrović, Mekel i Rebić postigli po 10.