utorak 10.04.2018.
21:15

I večeras je Budućnost napravila mnogo problema Zvezdi, ali Podgoričani nisu imali rešenja za odličnog centra crveno-belih.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Potpuna rezultatska neizvesnost vladala je na oko četiri minuta pre kraja, ali onda je stva u svoje ruke uzeo Alen Omić.

Nejpre je iznudio peti prekršaj Kajla Lendrija, a nedugo zatim je usledila situacija koju možete da vidite u prilogu.

Još jedan Zvezdin napad išao je na Omića, koji je iz teške pozicije uspeo da poentira pri rezultatu 57:57 i tom prilikom iznudi i faul Šehovića. Omić je tom prilikom pao na parket, a oko sedam hiljada navijača Zvezde skočilo je na noge...

Ovaj Omićev poen ulio je dodatnu snagu ekipi Crvene zvezde u preostalih par minuta, a gosti iz Podgorice nisu uspeli da uzvrate.

Do kraja je Omić iznudio još nekoliko faulova i pogađao sa linije penala, čime je Zvezda, uz još par poena Feldina stekla nedostižnu prednost.

Podsetimo, meč je završen rezultatom 69-59 za Crvenu zvezdu koja je izjednačila na 1:1 u pobedama, a finalna serija nastavlja se u petak u Podgorici.