subota 10.02.2018.
22:58

Neverovatan meč u Ljubljani i poraz Partizana.

ABA liga/Petrol Olimpija/Alez Fevzer

Partizan više nije u igri za plej-of, danas je poražen na gostovanju Olimpiji rezultatom 89:87 nakon produžetaka.

Veličković je odlično otvorio utakmicu sa 4 poena, a nakon trojke Vanje Marinkovića Partizan je vodio sa 3:8. Vilijams Gos je imao dobar period sredinom prve deonice, vezao je 5 poena, crno-beli su stigli do 9:17.

Ipak, domaće je predvodio sjajni Hrovat koji je ređao trojke, uspeo je svoj tim da dovede do samo 2 poena zaostatka.

Nakon prvih deset minuta bilo je 18:23 za Partizan nakon najnovije trojke Gosa, a u drugom delu je ta prednost održavana.

Bilo je i +8 u par navrata, Hrovat je držao na drugoj strani svoju ekipu na pristojnom zaostatku. Domaći se vraćaju u život pred kraj poluvremena, Betl i Begić pogađaju za 32:35.

Prednost se topila lagano, a na kraju prvog poluvremena je bilo 36:37 nakon poena Morgana sa slobodnih bacanja.

Hrovat koji je danas igrao sjajno i sa puno samopouzdanja postiže na startu treće četvrtine 3+1 nakon faula Veličkovića, dovodi svoj tim u prednost, prvu nakon 3:2, ali je Partizan ubrzo ozbiljnije ušao u drugo poluvreme i vratio prednost na svoju stranu. Von je pogodio trojku, pa i Vilijams-Gos, a nakon nove dvojke Vona Partizan je imao +10.

Igralo se u serijama, Von je bio sve bolji, rešetao je koš domaćih, a treća četvrtina završena je vođstvom Partizana od 52:62.

Ipak, Špan i Begić sustižu crno-bele, vrlo brzo je bilo 59:62, da bi Bondža Si probudio ekipu Nenada Čanka iz kratkotrajnog sna u poslednjoj deonici.

Upravo je Bondža Si bio taj koji je predvodio Partizan u poslednjem kvartalu, a nakon poena Gagića su crno-beli ponovo imali +10. Špan je držao svoju ekipu u igri sa dve vezane trojke, ali je vremena bilo sve manje za ekipu iz prestonice Slovenije.

Prepolovljena je bila prednost Partizana, na 2:45 do kraja je bilo 70:75, a onda novi pad ekipe Nenada Čanka, prvo je Oliver pogodio dva slobodna bacanja, pa je Špan pogodio novu trojku za izjednačenje!

Sledeće dve su promašili Hrovat i Betl, a šansu za pobedu crno-belih u poslednjim sekundama je imao Von, ali je i on bio neprecizan, otišlo se u produžetke.

Špan je nastavio da "sipa" u produžetku, pogodio je svoju petu trojku, a onda na scenu stupa Novica Veličković koji pogađa za -1 na tri minuta do kraja, a zatim je pogodio samo jedno slobodno bacanje za izjednačenje.

Ključni detalj ovog meča desio se kada je Gagić izblokirao Hrovata, u narednom napadu je Marinković pogodio za 80:84 na dva minuta do kraja, Partizan je ponovo bio nadomak pobede. Naravno, ova utakmica je obilovala preokretima, jedan se desio i na kraju nakon poena Betla za tri, potom je i Morgan pogodio za izjednačenje, promašio je jedno slobodno bacanje nakon kojeg je Olimpija mogla do prednosti.

Betl pogađa na 37 sekundi do kraja za prednost Olimpije, nakon poena Olivera bilo je 88:84, a da ništa nije gotovo potvrdio je Veličković koji je pogodio trojku za 88:87 na 7 sekundi do kraja.

Ipak, Špan pogađa jedno bacanje, Marinković na drugoj strani promašuje pobedu, Olimpija je izbacila Partizan iz borbe za plej-of.

Vilijams Gos je imao 23 poena, Von 17, Veličković 12, a Gagić i Marinković po 11. Kod pobednika 22 poena Hrovata, 16 je imao Špan.