Mega nastavila da razočarava, ovoga puta su poraženi od fenjeraša ABA lige!

subota 10.12.2016.
20:56

Mega je izgubula na gostovanju u Skoplju, ovo im je peti vezani poraz u svim takmičenjima.

aba-liga.com/Karpos Sokoli/Igor Panevski

Košarkaši Mega Leksa poraženi su na gostivanju ekipi Karpoša rezultatom 75-72 (25:12, 13:25, 17:21, 20:14).

Domaća ekipa je najavila iznenađenje već na startu susreta, kako su prvi kvartal dobili sa 13 razlike.

Mega se vratila u meč u drugoj deonici, na poluvreme se otišlo sa samo pola koša prednosti za Sokole.

U trećem kvartalu Mega dolazi i do preokreta i u poslednjih 10 minuta ulazi sa prednošču od tri poena, ali na kraju su izabranici Dejana Milojevića poklekli u finalnih 10 minuta, te je domaćin slavio sa tri poena razlike.

Rade Zagorac je imao dve prilike da utakmice odvede u produžetke, najpre je promašio za dva poena pri rezultatu 74-72, da bi nakon drugog promašengo bacanja Dominika Mavre u poslednjim sekundama promašio nerezonski šut za dodatnih pet minuta.

U pobedničkom sastavu izdvojio se srpsko-hrvatski tandem Vrkić-Labović.

Zoran Vrkić je upisao 22 poena i osam skokova, dok je Labović meč okončao sa 28 poena i tri uhvaćene lopte.

U ekipi Mega Leksa, najbolji Tejić sa 15 poena i šest skokova, dabl-dabl je na kraju sakupio Zagorac sa 11 poena i 10 skokva, dok je Radosav Spasojević dodao 12 poena. Solidan i Jaramaz sa 10 poena, sedam skokova i pet asistencija.

Ranije danas, ekipa Mornara je savladala skopski MZT.

Na kraju je bilo 65-64 (17:13, 20:16, 19:16, 9:19) u Baru, malo je nedostajalao da gosti slave u završnici.

Najefikasniji je u pobedničkom sastavu bio Voler sa 11 poena, pratio ga je Džouns sa 10, a solidan je bio i Oktavijus Elis sa devet poena i osam skokova.

U poraženom sastavu po 14 poena su ubacil Šarlon Kluf i Jure Lalić, 10 je dodao Đorđe Drenovac, dok je Britanac Klark imao devet poena i devet skokova.