petak 11.10.2019.
21:45

Drugo kolo ABA lige počelo je ubedljivom pobedom ekipe iz Železnika.

aba-liga.com/FMP

Košarkaši FMP-a savladali su večeras u Železniku ekipu Mega Bemaksa rezultatom 98:79.

Ovo je druga pobeda ''Pantera'' u prva dva kola ABA lige, a Mega je upisala i drugi ubedljivi poraz.

Gosti su prvu četvrtinu dobili rezultatom 21:20, ali je u drugih deset minuta FMP zaigrao mnogo bolje, pre svega u napadu i u tom delu igre stigao do ubedljive prednsti, pa se na poluvreme otišlo rezultatom 54:40.

U nastavku, domaći su rutinski održavali, dokraja i dodatno uvećali prednost, pa se njihova pobeda nijednog trenutka nije dovodila u pitanje.

Najzaslužniji za ovakav epilog bio je Duop Rit sa 23 poena i pet skokova, a odličan če bio i Đorđević sa 20 poena i osam uhvaćenih lopti.

Kod gostiju najbolji Edin Atić sa 21 poenom, devet skokova i osam asistencija, a 16 poena upisao je Luka Cerovina.