Monako uzvratio Makabiju, serija ide u Tel Aviv sa rezultatom 1:1!

četvrtak 27.04.2023.
22:20

Lojd blistao, ključna treća četvrtina.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Košarkaši Monaka savladali su Makabi na svom terenu sa 86:74 i izjednačili na 1:1 u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige, koja se igra na tri dobijena meča.

Tim Saše Obradovića je na taj način pokazao reakciju na brejk koji je pretrpeo preksinoć i stekao je samopouzdanje pred dve teške utakmice u "grotlu" hale u Tel Avivu.

Makabi, sa druge strane, može biti zadovoljan učinjenim u Monte Karlu u prva dva meča, napravio je jedan brejk i došao u situaciju da sve može da reši pred svojom publikom.

Monako je večerašnji meč otvorio serijom 11:0 i najavio da je spreman za trijumf. Makabi se brzo vratio i do kraja prvog poluvremena viđena je prava rezultatska klackalica. Domaći tim je na veliki odmor otišao sa "+1".

Odlučujuća je bila treća deonica, u kojoj se Monako raspucao, "zategao" je odbranu i dobio ovaj deo igre sa 25:13.

Povratka za Makabi u poslednjih deset minuta nije bilo, Monako se razigrao, Džordan Lojd je sve pogađao i domaćin je samo uvećao svoju prednost, pa nas 2. i 4.maja čekaju još dva susreta ove serije u Izraelu.

Kod pobednika je briljirao bivši igrač Crvene zvezde Džordan Lojd sa 33 poena. Outara je dodao 12, a Džejms 11 poena.

U Makabiju, 17 poena Boldvina i 16 Lorenca Brauna.