Mornar doveo Krku u veoma tešku situaciju!

subota 25.02.2017.
22:20

Krka je zabeležila i četvrti uzastopni poraz, Mornar je stigao do velike pobede.

Beta/ABA liga/Krka/Drago Perko/kosarka.si/Ds

Ekipa iz Bara danas je slavila jednu od najbitnijih pobeda u okviru ABA lige ove sezone, pošto je bila bolja od ekipe Krke u Novom Mestu rezultatom 63:72.

Prvo poluvreme je jedno od najslabijih do sada u okviru ABA lige, ekipe su postigle svega 43 poena (24:19), ali su u nastavku daleko popravile utisak.

Nakon vođstva Krke početkom treće deonice od 28:19, gosti kreću da igraju sjajno, pa do kraja četvrtine prave neverovatnu seriju od 28:8 za 36:47.

U poslednjoj deonici gosti su vodili i sa 15 poena razlike, domaćin nije uspevao da spusti razliku, pa se sada nalazi u veoma teškoj situaciji kada se radi o borbi za opstanak.

Voler je imao 21 poen među gostima, dok je kod domaćina najbolji bio Kari sa 13 poena.