četvrtak 01.03.2018.
23:14

Ubedljiva pobeda lidera ABA 2 lige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

U drugoj ABA ligi igra se 18. kolo, a večeras su odigrane dve utakmice. Najpre je Zrinjski na svom terenu savladao ekipu Vršca sa 88-73, a večeras je čačanski Borac kao gost ubedljivo savladao ekipu Dinamika rezultatom 88-67.

Sve je praktično bilo rešeno posle treće četvrtine, kada su Čačani stigli do dvadesetak poena razlike i tu prednost su u poslednjem kvartalu uspešno održali.

Reprezentativac Ilija Đoković je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 23 poena (trojke 5/8), Balaban je upisao 15, a Stojadinović 13 poena.

Kod domaćih, istakao se Petar Rakićević sa 17 poena, Krstić je upisao 13, a potpuno je podbacio bivši košarkaš Partizana Andreja Stevanović koji za 11 minuta nije upisao ni poen (trojke 0/4).

Borac se ovom pobedom probio na čelo tabele sa učinkom 13-5, a Dinamik je deveti sa osam pobeda i 10 poraza.