MVP Majstorović: ''Hvala navijačima, bili su sjajni''

22:49
Izvor: Beta

Naši reprezentativci osećali su se u Antverpenu kao kod kuće.

EPA-EFE/Zsolt Czegledi HUNGARY OUT

Preneli smo već, reprezentacija Srbije u basketu 3x3 osvojila je večeras zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Antverpenu, pošto su u finalu bili bolji od Litvanije sa 21:16.

Strahinja Stojačić je u selekciji Srbije imao devet poena, Mihailo Vasić je dodao pet, Dejan Majstorović četiri, dok je Marko Branković upisao tri poena.

U litvanskoj selekciji bolji od ostalih je bio Darijus Tarvidas sa sedam poena, a Ignas Vajtkus je postigao pet poena.

"Prvo želim da čestitam Litvaniji, igrali su dobro tokom celog turnira i zaslužili su da budu ovde. Igrali smo i mi sjajno sa dobrom energijom, ovo je peti put da smo osvojili Svetsko prvenstvo, i nadam se da ćemo igrati i dalje ovako i da ćemo osvojiti još mnogo medalja za našu zemlju. Hvala navijačima, sjajni su, bili su ovde kada smo igrali polufinale sa Belgijom i tada su bili glasni", rekao je Majstorović, preneo je Sport klub.

Majstorović je nakon finalne utakmice proglašen za najkorisnijeg igrača (MVP) Svetskog prvenstva.

Ovo je ukupno peta zlatna medalja za Srbiju na Svetskim prvenstvima, prva nakon 2018. godine, a Majstorović je učestvovao u četiri.

Bronzu je ranije danas osvojila selekcija Francuske, koja je posle produžetka pobedila Belgiju sa 18:17.