Nestvaran preokret Panatinaikosa za četvrto mesto, Bamberg ponovo poražen

četvrtak 06.04.2017.
21:42

Serijom 22:3 Panatinaikos rešio pitanje pobednika u meču protiv Makabija i obezbedio poziciju broj 4. Pobeda i Galate u gostima.

Screenshot: You Tube

Od +13 na početku treće deonice, Makabi je uspeo da gubi sredinom poslednjeg dela sa 20 razlike.

Bagatskisov tim danas nije imao nikakav imperativ pobede, dok je Panatinaikosu pobeda bitna zbog prednosti domaćeg terena u doigravanju.

Panatinaikos je na kraju slavio sa 61:81 i tako obezbedio poziciju broj 4 pred plej-of.

Tokom prve dve deonice Makabi je imao jednocifrenu prednost, da bi početkom treće, kao što smo napomenuli, stigli do +13 (45:32). Ipak, Panatinaikos dobija ovu deonicu sa 31:12, a furiozno kreće i u poslednju kada je rešio pitanje pobednika.

Majk Džejms je imao 17 poena kod pobednika, Singlton 13, a Kalates 12. Na suprotnoj strani Rud je imao 17 poena, a Aleksander 14.

U meču Bamberga i Galate videli smo dosta neizvesnosti. Domaći su daleko bolje otvorili utakmicu prednošću 7:0, ali su gosti iz Turske nekako uspeli da se domognu egala do kraja četvrtine.

Bamberg je imao i +11 nakon toga, Galata je konstantno jurila rezultat, a uspeli su da stignu i do prednosti u poslednjoj četvrtini (67:69). Ušlo se u neizvesnu završnicu, a gosti su bili dosta pribraniji, slavili su na kraju sa 79:84.

Nikolo Meli je imao 17 poena, Zizis i Miler po 11. Na drugoj strani Guler 17, Šilb 16, Dej 15 i Micov 13.