Ni kazne ne pomažu, očajni Partizan doživeo novu blamažu!

nedelja 27.12.2015.
18:41

Serija poraza ekipe Partizana u ABA ligi nastavljena je i večeras u ''Pioniru'', u duelu sa Igokeom.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/DS

Još jedno razočaranje za navijače Partizana. Ekipa Petra Božića večeras je poražena na svom terenu u duelu sa poslednjeplasiranom Igokeom, posle još jedne totalno bezidejne partije.

Na kraju 73-66 u korist tima iz Laktaša, koji se sada na tabeli ABA lige izjednačio sa Partizanom, sa po šest pobeda i 11 poraza
.

Podsetimo, posle neuspeha u Skoplju, uprava Partizana je novčano kaznila i stručni štab i igrače, ali očigledno ni ta ''šok-terapija'' nije pomogla.

Igokea je na startu meča povela trojkom Vuka Radivojevića, ali je Partizan potom preuzeo kontrolu dešavanja na terenu i predvođen razigranim plejmejkerom Džamarom Vilsonom uspeo da sredinom prve deonice povede sa 13:6.

U finišu ovog dela igre, vođstvo Partizana je postalo i dvocifreno, posle pogodaka Džonsa i Murića, za 22:11 na kraju prve četvrtine.

Ovu prednost crno-beli su održavali u prvih pet-šest minuta druge deonice, a onda je usledio pad u njihovoj igri, što je Igokea iskoristila i do poluvremena uhvatila priključak.

Ipak, i tada je Partizan imao solidno vođstvo (34-28), ali u nastavku je Božićev tim igrao u grču, u strahu od novog neuspeha, bez ideje i organizacije, bez pravog vođe kako na terenu, tako i na klupi i logična posledica toga bilo je nešto slično što se crno-belima dogodilo i protiv Mega Leksa na istom mestu.

Igokea je, iako ni sama nije briljirala, polako stizala prednost domaćih i Radenović je sa linije penala u 28. minutu izjednačio na 43-43.

Edo Murić je potom pogodio trojku za 46-43, ali ni to nije trglo crno-bele, čiji je potpuni ''brodolom'' usledio u poslednjoj četvrtini.

Ništa domaćima nije polazilo ra rukom u napadu, a Igokea je za to vreme preuzela i postepeno povećavala svoju prednost, pa je na pet minuta pre kraja na semaforu stajalo 52-62, posle trojke Bukera.

Minut i po kasnije, Kris Buker još jednom pogađa van linije 6.75, za 56-66 i to je praktično bio kraj nada crno-belih da mogu da učine nešto više.

Sve dileme rešio je Vuk Radivojević na 44 sekunde pre kraja, kada je pogodio novu trojku za 66-73 u korist gostiju.

Upravo je Radivojević bio i najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 26 postignutih poena, a pratio ga je Buker sa 12.

U Partizanu je jedino Vilson bio na očekivanom nivou, sa 20 postignutih poena, a finiš meča je protekao u znaku navijača crno-belih koji su skandirali: ''Pero, odlazi''!