subota 27.02.2016.
19:29

Metalac pred vojom publikom zabeležio veoma važnu pobedu u borbi za opstanak u ABA ligi.

aba-liga.com/KKZadar/ZvonkoKučelin

Na premijeri 26. kola regionalnog takmičenja, košarkaški valjevskog Metalca savladali su ljubljansku Olimpiju rezultatom 74:61 (14:12, 19:12, 25:16, 16:21).

Ekipi Vladimira Đokića ovo je bio 10. trijumf u sezoni tako da sada imaju isti skor kao večerašnji rival.

Prva četvrtina je protekla u egal igri, ali drugi i reći kvartal su u potpunosti pripali Valjevcima. U poslednjih deset minuta gosti su samo koliko-toliko upristojili poraz.

Centar Metalca Đorđe Majstorović je bio najbolji igrač utakmice. Postigao je 19 poena, imao 7 skokva, 5 asisetncaj i 3 krađe, za ukupan indeks korisnosti 30.

Dobru podršku imao je u Gabriću koji je ubacio 18 poena i Nikoli Jevtoviću koji je imao dabl-dabl učinak - 14 poena i 10 skokova.

Kod Olimpije su najefiaksniji bili Amerikanci Robinson sa 12 i Zek Rajt sa 11 poena. Podbacio je Sava Lešič, koji je postigao samo šest poena.