Počela ABA Liga - Prvo, pa šok u Zagrebu!

četvrtak 29.09.2016.
20:51

Derbijem prvog kola, utakmicom između Cedevite i Budućnosti, večeras je započela nova sezona ABA lige. Bodovii otišli u Podgoricu, sjajni Markus Vilijams i Nemanja Vranješ.

euroleague.net

Jedan od glavnih favorita za šampionski prsten u sledećoj sezoni, ekipa zagrebačke Cedevite porazom je započela novu sezonu!

Pred samo 1.000 gledalaca, ekipa Budućnosti je kao gost trijumfovala rezultatom 80:70, zahvaljujući briljantnoj igri u poslednjoj četvrtini.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj borbi, Cedevitu je predvodio izuzetno raspoloženi Stokton, dok su Podgoričani u svojim redovima imali više raspoloženih igrača, od kojih su se posebno izdvojili bivši plej Zvezde Markus Vilijams, kao i odlični Nemanja Vranješ.

Na ulasku u poslednju deonicu, Cedevita je imala blagu prednost, vodila je sa 54-51, ali od tog trnutka kreće furiozna serija Podgoričana, koji su do kraja meča izrešetali koš domaćina, postigavši čak 29 poena u ovom kvartalu.

Na kraju, 80-70 za Budućnost, u čijim je redovima najefikasniji bio Nemanja Vranješ sa 22 poena, dok je Markus Vilijams upisao ''dabl-dabl'' - 12 poena i 11 asistencija.

Kod domaćih, jedini dvocifreni Stokton sa 26 postignutih poena (7-9 za dvam 3-6 za tri poena), uz četiri asistencije.

Večeras se igra još jedna utakmica prvog kola ABA lige, od 21 čas igraju Mega Leks i Olimpija.