Preokret Baskonije, uzalud odlična Kalinićeva partija!

utorak 29.12.2020.
22:52

Uzbudljivo u duelu Baskonije i Valensije, baš kao i u finalu španskog plej-ofa na kraju prošle sezone.

EPA-EFE/Adrian Ruiz Hierro

Posle četiri pobede gostiju (Olimpijakos, Real, Žalgiris, Zenit), konačno su se i domaćini večeras radovali u jednoj utakmici 17. kola Evrolige.

Poslednji meč večerašnjeg evroligaškog programa odigrale su ekipe Baskonije i Valensije, a posle velike borbe Baskonija je slavila sa 71:70.

Baskonija sada ima po osam pobeda i poraza, a Valensija je pretrpela sedmi poraz, uz deset pobeda u 17 kola.

Gosti, predvođeni raspoloženim Nikolom Kalinićem odlično su odigrali prvu četvrtinu, koju su dobili sa 30:17 i vođstvo nisu ispuštali sve do kraja treće četvrtine.

Na početku četvrte Baskonija je uspela da povede i osim par izjednačenja nije dozvolila Valensiji da do kraja vrati prednost.

Presudila je trojka Polonare za 71:68, Valensija je do kraja uspela da preko Hermansona sa linije penala smanji na 71:70, ne više od toga. Kalinić je u poslednjoj sekundi uspeo da se izbori za još jedan šut, ali bez uspeha.

Naš reprezentativac je tako ostao na 16 poena, po tri skoka i asistencije i bio je najefikasniji u ekipi Valensije. Kod domaćih Polonara 18, Giedraitis 14 poena.