Razigrao se Gagić, FMP bez šanse protiv Partizana!

ponedeljak 03.06.2019.
19:50

Ubedljiva pobeda crno-belih na startu plej-ofa, FMP nije uspeo ozbiljnije da pripreti, a ono što brine pobedničku ekipu jeste povreda Radeta Zagorca.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Dan posle Crvene zvezde, i Partizan je došao na prag plasmana u finale plej-ofa Superlige.

U prvoj utakmici polufinalne serije protiv FMP-a, Partizan je večeras ubedljivo trijumfovao u dvorani ''Aleksandar Nikolić'' rezultatom 93:75.

Crno-beli su u većem delu prvog poluvremena prilično loše šutirali, bili su van šuterskog ritma (u jednom trenutku trojke 2/11), ali su pre svega zahvaljujući raspoloženom Radetu Zagorcu održavali blagu prednost.

Zagorcu se nešto kasnije pridružio i Nikola Janković koji je takođe pravio dosta problema gostima, a kako je meč odmicao, sve više i centar Đorđe Gagić, kao i kapiten Novica Veličković.

Do poluvremena Partizan je stekao dvocifrenu prednost (48:37), ali je finiš druge četvrtine obeležila povreda Radeta Zagorca, koji je doživeo bolan udarac u koleno prilikom sudara sa Jeremićem pod košem gostiju.

Tom prilikom je i trener Andrea Trinkijeri žestoko protestovao i zaradio tehničku grešku.

U nastavku, najviše što je FMP uspeo da učini, to je da smanji na 48:41 početkom treće deonice, a sve preostalo vreme do kraja meča Partizan je imao dvocifrenu prednost i nije dozvolio bilo kakvu rezultatsku neizvesnost.

Na kraju, najefikasniji u pobedničkoj ekipi Đorđe Gagić sa 18 poena i 10 skokova, a Veličković ga je pratio sa 15 poena, po pet skokova i asistencija.

Kod gostiju, 18 poena Đorđevića (7 skokova), 16 Stefana Pota, a 15 je postigao Marko Jeremić.

Druga utakmica je za dva dana u Železniku.