nedelja 07.01.2018.
19:20

Košarkaši Fenerbahče Ulkera nastavili su sjajan niz u turskoj Super ligi.

Epa/Koča Sulejmanović

Izabranici Željka Obradovića slavili su na svom parketu protiv Sakarje rezultatom 89-75.

Već u prvoj deonici se videla očigledna razlika u kvalitetu, Fener je nakon 10 minuta imao 13 poena viška.

Gosti su daleko bolje zaigrali u nastavku, pa su deficit do poluvremena uspeli da spuste na samo pet poena.

Iznenađujuće dobro je igrala Sakarja i u nastavku, pa su pred odlučujući period favorizovanom rivalu prišli na samo poen razlike.

Ipak, zategli su aktuelni prvaci Evrope svoje redove kada  je bilo najpotrebnije, sveli su goste na svega 11 poena u poslednjoj deonici i lako priveli meč kraju.

Istakao se Džejson Tompson sa 16 poena i šest skokova, pratio ga je Bobi Dikson sa 14 poena, dok je na kraju solidan bio i Marko Gudurić, koji je meč završio sa 11 poena, od kojih je čak 8 dao u poslednjih par minuta. Dvocifren i Vonamejker sa 10 poena.

Kod gostiju 17 poena Herisa, 14 je dodao Korkmaz.

U dvorani Fenera su večeras bili okačeni transparenti u znak podrške Džejmsu Naneliju, koji se povredio u utakmici 16. kola Evrolige protiv Baskonije, kada je nakon jednog zakucavanja nezgodno pao na vrat. Očekuje se da Amerikanac za oko meseca dana ponovo bude u stroju.

Fener se vratio na čelo tabele, vezali su osam pobeda u šampionatu.