Sale Đorđević: ''Jaka utakmica, Bogdan dehidrirao''

00:17
Izvor: Sportske.net, kss.rs

Posle ubedljive pobede nad Rusijom, selektor reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević izrazio zadovoljstvo prikazanom igrom.

Beta/BranislavBožić/Ds

Podsetimo, Srbija je savladala Ruse u Lionu rezultatom 75-56, posle bolje igre tokom čitavog meča.

Naš tim nije bio kompletan, a posle meča je selektor Đorđević objasnio i zbog čega u drugom poluvremenu nije igrao Bogdan Bogdanović.

''Veoma jaka utakmica koju smo odlično otvorili i kontrolisali gotovo svih 40 minuta. Najviše sam zadovoljan snažnom timskom odbranom koja nam je donela rezultat. Uspeli smo da ispravimo neke greške iz duela sa Francuskom.

Bogdanović nije ulazio u igru u drugom poluvremenu jer je dehidrirao, zbog velike vrućine u dvorani u Lionu. Raduljicu nije dobio priliku, želeli smo da ga odmorimo, jer je prošao kroz velike napored tokom dosadašnjeg toka priprema.

Imamo još detalja na kojima treba da radimo i koje da treba da poboljšamo. Ali, ovo je svkako pozitivan korak prema onom čemu težimo'',