Sjajan meč u Valensiji, Kalinić presudio ''Armejcima''!

četvrtak 04.02.2021.
23:35

Preokreti, drama, dva produžetka, CSKA propustio priliku da stigne Barsu na vrhu.

EPA-EFE/Toms Kalnins

U vreme dok je Efes predvođen izvanrednim Vasom Micićem grabio ka pobedi nad Barselonom (88:86), svoj meč 24. kola Evrolige odigrali su i Valensija i CSKA, i to kakav meč!

Odluka o pobedniku pala je tek posle dva produžetka, a slavila je ekipa Valensije sa 105:103, uz ključnu ulogu našeg reprezentativca Nikole Kalinića!

Na kraju regularnog toka meča bilo je 84:84, a na kraju prvog produžetka 95:95.

Valensija je bila bolji rival u većem delu prvog poluvremena. Početkom druge četvrtine domaći su vodili i sa 33:19, pa 36:22, ali je CSKA do odlaska na odmor uspeo da priđe na samo četiri poena zaostatka - 47:43.

Ostatak meča protekao je u ravnopravnoj borbi, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a završnica je bila veoma uzbudljiva.

Pred kraj regularnog toka meča, Tobi je doneo izjednačenje Valensiji na 84:84, da bi potom Prepelič promašio trojku za pobedu.

U prvom produžetku, Kalinić je postigao nekoliko važnih poena za Valensiju, pet u nizu, čime je domaćina održao u igri, a upravo on je i u drugom produžetku bio ključni čovek, pošto je njegovim poenima postavljen konačan rezultat 105:103.

Do kraja dve promašene trojke Majka Džejmsa, pa je slavlje Valensije konačno moglo da počne.

Džejmsu nije bilo dovoljno ni 37 poena, a u pobedničkoj ekipi Kalinić i Prepelič su upisali po 22 poena.