Sjajni Ivanović "slomio" FMP!

subota 04.06.2016.
21:56

Ekipa Mega Leksa je u trećoj četvrtini slomila otpor FMP-a u seriji koja se igra za osvajanje trećeg mesta.

Beta/BranislavBožić/Ds

Mega Leks je bolje krenuo u ovoj seriji, danas su u Sremskoj Mitrovici slavili protiv FMP-a iz Železnika sa 93:77 (19:20, 28:23, 28:21 i 18:13) u borbi za treće mesto.

Dominirao je Nikola Ivanović danas, on je čovek koji je odlučio meč sjajnom serijom u trećoj četvrtini.

Bilo je veoma neizvesno u prvom poluvremenu, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi se na poluvreme otišlo uz nerešen rezultat, 43:43.

Odmah na startu treće četvrtine Mega je povela sa 10 poena prednosti, ali je FMP uspeo da se vrati u život ponovo i da izjednači rezultat. Ipak, tada Nikola Ivanović preuzima odgovornost, pogađa nekoliko šuteva, stiže do 24 poena na samom kraju pomenute četvrtine i dovodi svoju ekipu do 73:63.

Ubrzo se otišlo i na +15, pa na +18 sredinom poslednje četvrtine, pa se već tada mogao naslutiti pobednik prvog meča.

Do kraja je Mega rutinski privela meč kraju, pa sada sa više samopouzdanja putuju u Železnik gde će u ponedeljak odigrati drugu utakmicu.

Najefikasniji je u Mega Leksu bio Nikola Ivanović sa 24 poena, imao je 5/7 za dva poena, 5/5 sa linije slobodnih bacanja i 3/5 za tri. Popović je dodao 16 poena, Zagorac 15, a Janković 13. Na suprotnoj strani Dobrić jedini raspoložen sa 28 poena.