SL- Partizanova rutina, ali šta reći za Meginu ''rafalnu paljbu''? Imamo parove polufinala!

nedelja 26.05.2019.
21:42

Neverovatno veče ekipe Dejana Milojevića.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Večeras su odigrane sve tri utakmice devetog kola Superlige Srbije, a u prvi plan je izbila utakmica između Mega Bemaksa i Dinamika, ekipa koje su odlučivale o drugom putniku u plej-of iz Grupe B, pored prvoplasiranog Partizana.

I ne samo da nije bilo neizvesnosti, nego je Mega ostvarila neverovatan rezultat u prvom poluvremenu kada je protivniku utrpala čak 73 poena - od toga 32 u prvoj i 41 u drugoj četvrtini, pa je posle 20 minuta igre na semaforu stajalo 73:41!

Naravno, svi su se pitali može li ekipa Dejana Milojevića u nastavku da nastavi u tom ritmu, ali su ipak malo ''smanjili gas i na kraju su trijumfovali sa 125:98!

Bez Goge Bitadzea na terenu, Nikola Mišković je briljirao sa 30 poena i 6 skokova, a pratio ga je Stefan Fundić sa 22 poena i tri skoka, dok je Mokoka upisao 18 poena i 8 skokova.

U Dinamiku Đoko Šalić 28 poena i 7 skokova, a Mirko Đerić 27 poena i osam asistencija.

Za to vreme, Partizan je lako izašao na kraj sa Novim Pazarom u hali ''Aleksandar Nikolić''.

Crno-beli su slavili sa 93:67 i tako zadržali stopostotni učinak u devet odigranih kola Superlige Srbije.

Partizan je na poluvremenu imao 14 poena prednosti (46:32), u nastavku je tu razliku dodatno uvećao.

Andrea Trinkijeri večeras nije računao na Đorđa Gagića i Alekseja Nikolića, a najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Jaramaz i Marinković sa po 13 poena, dok su Pecarski i Pušica upisali po 11.

Kod gostiju, Radonjić 17 poena, Hadžifejzović 15, a Krstić 14 poena.

Dodajmo još da je u prvoj utakmici dana, u derbiju začelja, Sloboda savladala Tamiš sa 86:76 i stigla na tabeli večerašnjeg rivala.

Posle večerašnjih mečeva, imamo i parove polufinala plej-ofa.