22:00

Ekipa Mega Leksa uspela je da savlada Karpoš Sokoli u okviru poslednjeg 26. kola ABA lige.

BETAPHOTO/ABA liga/Mega Leks/Ivica Veselinov/MO

Od borbe za opstanak, do mesta koje vodi u evropska takmičenja.

Ekipa Mega Leksa uspela je da na svom terenu u Sremskoj Mitrovici savlada ekipu Karpoš Sokolija sa 82:69 (15:20, 25:22, 22:18 i 20:9).

Zahvaljujući sjajnoj igri u poslednjoj četvrtini, domaćin je uspeo da stigne do 11. trijumfa ove sezone u ABA ligi.

Rezultat se lomio u prve tri četvrtine, gosti su u trećoj deonici imali i +8 (50:58), a onda, velika serija Mega Leksa.

Poveli su sa 69:60, dakle, napravili su seriju od 19:2, što je bilo i presudno na ovoj utakmici.

Spasojević je imao 20 poena, Zagorac 19 uz 9 skokova, a dvocifren je bio i Novak sa 13 poena. Na drugoj strani po običaju najefikasniji su bili Labović sa 14 i Trajkovski sa 17 poena.

Karpoš je takođe obezbedio opstanak u ovoj ligi pre ovog duela, pa meč nije bio previše bitan za ove ekipe.